Poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľajú na výrobe, preprave, distribúcii a predaji inzulínov a zdravotníckych pomôcok pre diabetikov v čase pandémie COVID-19. Thanks to all those involved in the production, distribution and sale of insulin and other medical devices for diabetics during the COVID-19 pandemic.

COVID-19 základné informácie pre pacientov s diabetes mellitus (cukrovkou) na stránke Slovenskej diabetologickej asociácie

Základné informácie pre diabetikov na stránke Slovenskej diabetologickej asociácie...viac

Péter Hodossy na autentickom gréckom maratóne Atheny marathon 2022

V nedeľu 13. novembra 2022 sa bežal 39. ročník autentického maratónu z mesta Marathon do Atén. Viac o histórii tohto jedinečného maratónu, ktorý je kolískou všetkých ostatných maratónovBežci, ktorí si netrúfli bežať 42,2 km, mohli odbehnúť 5 alebo 10 km. Štart maratónu bol o 8:00 (SEČ) a štartovalo sa v 10-tich blokoch podľa dosiahnutých cieľových časov. Péter Hodossy štartoval o 8:12 (SEČ) zo 4. bloku, čo naznačovalo, že patrí medzi  kvalitných rekreačných bežcov. Novembrové počasie bežcom prialo, na štarte 14°C, skoro jasno, 75% vlhkosť vzduchu, v cieli to už bolo teplejšie až 20°C a 55% vlhkosť vzduchu.

Petrovi Hodossymu sa opäť darilo a dosiahol čas 3:45:54. Celkovo sa umiestnil na 1 946.mieste zo 15 315 štartujúcich. Medzi mužmi obsadil 1 760. miesto zo 12 267 mužov. Obdivuhodné sú však jeho medzičasy. Tempo postupne zvyšoval. Od 35. km, kedy sa maratón „láme“, dokázal dobehnúť až do cieľa tempom najvyšším.  Dokazuje to jeho kvalitnú prípravu a to, že mal aj na viac. Bol to už jeho 118. maratón zabehnutý ako diabetik 1. typu.

Medzičasy na Aténskom maratóne:

Péter Hodossy - Atheny marathon 2022Atheny marathon 2022 Péter Hodossy

2. októbra 2022 bežal Péter Hodossy Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Tam dosiahol čas 3:53:05 (čistý čas 3:52:44). Výsledky MMM Košice 2022 muži

Na tomto maratóne v Košiciach excelovala Mariana Kubíková, ktorá sa dostala pod hranicu štyroch hodín a dosiahla čas 3:59:48 (čistý čas 3:57:52). Jej medzičasy boli tiež vynikajúce. Rovnako ako Péter v Aténach, aj Mariana v Košiciach dokázala postupne zrýchľovať a to v priebehu celého maratónu. Niečo také veľakrát nedokážu ani skúsení maratónci bez diabetu.