Poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľajú na výrobe, preprave, distribúcii a predaji inzulínov a zdravotníckych pomôcok pre diabetikov v čase pandémie COVID-19. Thanks to all those involved in the production, distribution and sale of insulin and other medical devices for diabetics during the COVID-19 pandemic.

COVID-19 základné informácie pre pacientov s diabetes mellitus (cukrovkou) na stránke Slovenskej diabetologickej asociácie

Základné informácie pre diabetikov na stránke Slovenskej diabetologickej asociácie...viac

Kolárovský trojkráľový maratón 2017

7. ročník Kolárovský trojkráľový maratón 2017

7. januára 2017 sa bežal v Kolárove 7. ročník trojkráľového maratónu. Pretek odštartovali o 10:00 hodine netradične výstrelom z dela na Tržnom námestí. Za mrazivého počasia maratón úspešne ukončilo 80 pretekárov /štartovalo 82/, do cieľa polmaratónu dobehlo 98 pretekárov. Okrem maratónu a polmaratónu štartovali aj 4-členné štafety.

• Ž36 /ženy nad 36 rokov/

Víťazom maratónu sa stal Jakub Valachovič z Malaciek časom 2:46:01, medzi ženami zvíťazila Veronika Dolgos z Maďarska časom 3:56:11. V tejto najťažšej disciplíne – maratóne, sme mali aj zástupcu diabetikov Petra Hodossyho z Ohrád /okres Dunajská Streda/. Bol to jeho 98. maratón v kariére. V ťažkom mrazivom počasí dosiahol vynikajúci čas 3:53:45 a umiestnil sa na peknom 10. mieste vo svojej vekovej kategórií M31 /celkovo sa umiestnil na 25. mieste/.

Čo povedal o maratóne Péter Hodossy

Péter Hodossy_Kolárovský trojkráľový maratón 2017„Organizácia bola perfektná, hlavný organizátor Zoltán Zsélyi je nielen skúseným organizátorom, ale aj bežcom, maratóncom. Štartovali bežci zo Slovenska, ale aj z Čiech, Maďarska, Poľska, Rakúska a Srbska. Počas maratónu fúkal silný vietor (asi 30 – 40 km/h) a bol mráz –10°C. Trať maratónu je pre mňa ideálna, bez kopcov, väčšinou bola čistá, bez snehu a ľadu. Prvých 5 km sa bežalo v Kolárove. Otočka bola na 23. km., kde začala kríza a peklo. Mojím cieľom bolo dobehnúť čas pod 4 hodiny, čo sa mi aj podarilo. Po maratóne sme dostali krásnu medailu, pivo, minerálku, pečivo a guľáš.

Glykémia na štarte bola 14,7 mmol/l. Počas behu som pil teplý, sladký čaj, od 30. km aj sladkú Pepsi Colu spolu s čajom (lebo bola studená). Ako občerstvenie som použil čokoládu a banán. Glykémia v cieli bola 7,3 mmol/l, s čím som veľmi spokojný. 99. maratón plánujem zabehnúť 2. apríla 2017 v Bratislave.“